Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Populli i uritur por ja sa kushton limuzina luksoze e liderit të Koresë së Veriut

Ndërsa flitet shumë për vuajtjet dhe urinë e popullit të Koresë së Veriut, lideri King Jong-Un jeton mes luksit.

Një vëmendje të mëdha kanë tërhequr shpesh limuzinat Daimler që përdor në takimet e nivelit të lartë. Lideri koreano-verior përdor një limuzinë gjermane, e cila kushton 1.3 miliardë paund.

Shitja e mallrave luksoze Koresë së Veriut, duke përfshirë limuzinat, është e ndaluar në bazë të sanksioneve të OKB-së, sanksione të vendosura si pjesë e planit për të ndalur planet ambicioze të Kim Jong-Un për armët bërthamore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet