Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pele qan për rivalin e tij Maradonën: Një ditë do të luajmë bashkë në qiell

Për dekada me radhë bënë që specialistët dhe tifozët të ndaheshin në dy fronte për të zgjedhur se cili prej tyre ishte më i madhi i të gjitha kohërave.
Por ky rivalitet është shuar në mënyrën më dramatike pas vdekjes së Diego Armando Maradonës.

“Kam humbur një mik të dashur dhe bota ka humbur një legjendë.

Kam shumë për të thënë, por tani Zoti duhet t’i japë familjes së tij forcë. Një ditë, shpresoj se do të luajmë futboll së bashku në qiell”, tha ai në një deklaratë të shkurtër dhënë për “Reuters”.

Diego Maradona vdiq sot nga një atak kardiak në moshën 60 vjeç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet