Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Meghan Markle rrëfen abortin: U shtriva në tokë…

Dukesha e Sussex ka shkruar një ese personale për humbjen e një fëmije në verë.

Duke shkruar në The New York Times, Meghan kujton mëngjesin e korrikut duke ndërruar pelenën e të birit, Archie Harrison Mountbatten Windsor, kur ndjeu një therje të mprehtë, transmeton portali Arbresh.info

“U shtriva në tokë me të në duart e mia, duke e kënduar një ninullë për të na mbajtur të dyve të qetë, një tingull në kontrast nga ajo se e ndjeja që diçka nuk ishte në rregull”, shkruan Dukesha.

“Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parëlindur, se po humbja të dytin”.

39-vjeçarja shpjegon se si u gjend në një shtrat spitali orë më vonë me Dukën e Sussex në krah të saj.

“Ndjeva mprehtësinë e pëllëmbës së tij dhe i putha nyjet e tij, të lagura nga të dy lotët tanë”, shkruan ajo.

“Duke parë muret e bardha të ftohta, sytë e mi u shkëlqyen. U përpoqa të imagjinoja se si do të shëroheshim”.

Kujtojmë se që nga viti i shkuar dyshja e familjes mbretërore po jetojnë në SHBA

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet