Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbyllja e shkollave, Basha: Rama ka humbur kontrollin ndaj pandemisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon në Tëitter për vendimin e mbylljes së shkollave.

Ai shprehet se kryeministri Rama ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe se nuk ka asnjë plan të metejshëm për ta luftuar atë.

Ndër të tjera, kreu demokrat thotë se vendi ka nevojë për një qeveri që punon dhe merr vendimet e duhura për njerëzit.

“Dje Rama deklaroi se nuk ka asnjë arsye për të mbyllur shkollat sepse “fëmijët nuk të infektojnë me koronavirus”.

Ndërsa sot shpalli mbylljen e pjesshme të shkollave. Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe as që ia ka idenë se çfarë duhet bërë.

Rama nuk ka asnjë plan. Dhe pa plan, nuk mund ta fitosh luftën kundër pandemisë.

Shqipëria ka nevojë për një qeveri që punon dhe merr vendimet e duhura për njerëzit, jo për qeverinë Rama që çfarë thotë sot, nuk thotë nesër!”-shprehet Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet