Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

” Maradona nuk na lë, është i përjetshëm”, mesazhi i ndjerë i Lionel Messit

Lionel Messi i ka dërguar ngushëllime familjes dhe miqve të Diego Maradona pasi ish-sulmuesi i Napolit ndërroi jetë sot.

Maradona u nda nga jeta pas një sulmi në zemër në moshën 60-vjeçare duke lënë të pikëlluar shumë njerëz të sportit.

Pas reagimit të disa figurave të njohura sportive, tani edhe Messi ka nderuar legjendën e ndjerë, Maradona, të cilin e cilësoi si të përjetshëm.

“Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë Argjentinasit dhe për futbollin”, “Ai na lë por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm”.

“Unë i ruaj të gjitha momentet e bukura që kam jetuar me të dhe kam dashur të shfrytëzoj rastin për t’i dërguar ngushëllime familjes dhe miqve të tij”. “PREHU NE PAQE”, ka shkruar Messi në profilin e tij në Instagram.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet