Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Incidenti/ Shpërthen mina nënujore, dëmtohet anija naftëmbajtëse greke

Kompania britanike e sigurisë ujore, Ambrey njoftoi se një anije naftëmbajtëse që operohej nga një kompani greke u dëmtua rëndë nga shpërthimi i një mine, në një terminal të Arabisë Saudite në Detin e Kuq, shumë pranë kufirit me Jemenin.

Incidenti me anijen e kompanisë greke në portin e Shuqaiq në Arabi Saudite u konfirmua dhe nga kompania tjetër e Mbretërisë së Bashkuara, UKMTO.

Dëmet nga shpërthimi në trupin e anijes janë shumë të mëdha, ndërkohë që një hetim ka nisur për zbardhjen e ngjarjes.

Qeveria saudite nga ana e saj dhe kompania greke TMS që operonte anijen me flamur malteze, gjithashtu nuk kanë dhënë versionin e tyre për këtë incident.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet