Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb jetën DJ dhe producenti i njohur

Garrett Lockhart, i cili performoi si një DJ profesionist ka ndërruar jetë, sipas një deklarate të postuar në llogaritë e tij të rrjeteve sociale, shkruan Mirror.

Lockhart ka ndërruar jetë të hënën, në moshën 30 vjeçare, thuhet në deklaratë. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Deklarata e plotë në faqen e tij në Instagram thotë: “Të hënën, 23 nëntor, bota humbi një shpirt të bukur, Garrett Falls Lockhart, i njohur gjithashtu si i_o.

 

“Kjo frymë jashtëzakonisht e talentuar na mësoi se edhe nëse asgjë nuk ka rëndësi, ju prapë mund të udhëheqni me dashuri. E vërteta dhe shpirti i Garrett jetojnë përmes muzikës që ndau”, shkruan në atë deklaratë. “Pusho në paqe Garrett. Ne të duam”.

DJ i EDM ishte nga Uashingtoni dhe gjithashtu ka performuar nën emrin Fawks.

Ai është ndoshta më i njohur për bashkëpunimin me Grimes në këngën, “Violence”, nga albumi Miss Anthropocene i vitit 2019.

Lockhar është gjithashtu i njohur për këngët e tij Low, Death nga Techno dhe Don’t Stop.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet