Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Është koha për lot”, Napoli dedikim prekës për vdekjen e Maradonës

Napoli është ekipi më jetëgjatë në karrierën futbollistike të legjendës Diego Armando Maradona që vdiq sot pas një ataku kardiak.

Maradona luajti për 7 vite me napoletanët në Itali, teksa nuk fitoi vetëm zemrën e napolitanvëve por dhe gjithë italianëve.

Napoli i ka kushtuar një dedikim prekës Maradinës, teksa shkruan se gjithë bota po pret fjalët e klubit për legjendës, por tani është koha për lot.

Sipas njoftimit zyrtar të klubit, nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen e humbjes së legjendës së futbollit botëror.

”Të gjithë i presin fjalët tona. Por cilat fjalë mund të përdorim për dhimbjen si ajo që po përjetojmë? Tani është koha për lot. Atëherë do të jetë koha për fjalë.”- shkruan njoftimi i Napolit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet