Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dhunoi arbitrin dhe u dënua përjetë , Disiplina fal futbollistin lushnjar

Ish-futbollistit të Shkumbinit Andi Bakiasi i është hequr përjashtimi përjetë nga futbolli për dhunimin e gjyqtarit të sfidës së sezonit të kaluar në Kategorinë e Parë me Dinamon.

Në seancën e djeshme u vendos që mbrojtësit 32-vjeçar lushnjar t’i hiqet dënimi ekstrem dhe të vendoset në periudhë prove në një vit. Ai paralajmërohet se në rast përsëritjeje të një tjetër shkeljeje disiplinore, do të ndëshkohet sërish.

Dhuna ndaj gjyqtarit të sfidës Shkumbini-Dinamo të sezonit të kaluar, i kushtoi klubit peqinas skualifikimin nga gara dhe zbritjen në Kategorinë e Dytë.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet