Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID i merr dy prindërit, tragjedi në familjen e drejtorit të spitalit të Korcës

Koronavirusi Covid-19 i ka marrë jetën dy prindërve të drejtorit të Spitalit të Korcës.

Dy të moshuarit kanë qënë të shtruar në Sanatoriumin e këtij spitali prej dy javësh pasi ishin infektuar me Covid dhe ishin me simptoma.

Për fat të keq gjëndja e tyre ishte rënduar ditët e fundit duke e bërë madje të pamundur edhe lëvizjen e tyre drejt spitaleve Covid në Tiranë.

Të martën në mbrëmje, burrë e grua janë ndarë nga jeta, në një distancë kohore vetëm 1 orë nga njeri-tjetri.

Thanas Brokaj, babai i drejtorit të spitalit vdiq në moshën 76 vjecare ndërsa ka qënë një emër I njohur pasi ka mbajtur edhe postin e Prefektit të Beratit ne vitin 2000.

Ndërsa nëna e tij vdiq në moshën 67 vjece, dhe ka punuar për dekada si mësuese.

Një lajm i rëndë për familjen e kreut të spitalit Korcë Litjan Brokaj, që dëshmon se Covid-19 nuk po kursen askënd pavarësisht nëse janë personel shëndetësor apo të afërm të tyre.

Korca regjistron aktualisht afro 900 raste aktive me Covid, teksa një pjesë jo e vogël janë mësues.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet