Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID-19 ‘gjunjëzon’ SHBA-të, një person humb jetën çdo 40 sekonda

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 2,157 vdekje të reja, të lidhura me koronavirusin, një person humb jetën çdo 40 sekonda në vend.

Kjo është hera e parë që nga maji që vdekjet nga Covid-19 rriten mbi 2,000 brenda një harku kohor prej 24 orësh. Dita me më shumë vdekje ka qenë gjashtë muaj më parë, më 14 prill kur u regjistruan 2,806 raste fatale si pasojë e virusit, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Po ashtu, brenda 24 orëve, vendi regjistroi 170,000 raste të reja me koronavirus ndërsa numri i të shtruarve në spitale shkoi në 87,000.

Ekspertët thonë se numri i rasteve në SHBA mund të rriten ndërsa amerikanët bëhen gati që të festojnë Ditën e Falenderimeve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet