Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Zero logjikë”, Vasili: Komiteti i Ekspertëve mbyll Universitetet dhe hap Parlamentin

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka kritikuar Komitetin e Ekspertëve për vendimin e fundit për të lejuar seancën parlamentare të të enjtes në Kuvend dhe nga ana tjetër për të mbajtur ende mbyllur universitetet.

Vasili thotë se hapja e Kuvendit ndërkohë që nuk lejohen me urdhër grumbullimet mbi 10 veta s’ka asnjë argument apo logjikë shkencore.

Ai thekson se Komiteti Teknik i Ekspertëve merr në mëngjes urdhërin e qeverisë dhe partisë, dhe në darkë e deklaron si urdhër për qytetarët.

STATUSI NGA PETRIT VASILI

Komiteti i Eksperteve(i Partise) mbyll Universitetet dhe hap Parlamentin!?
Dje Komiteti i Eksperteve vendosi qe Universitetet te vazhdojne on line pa afat sepse situata ishte renduar.

Sot po i njejti Komitet Ekspertesh lejon Parlamentin te beje seance plenare!
Kur parlamenti pezulloi seancat dite me pare ne 16 nentor rastet ishin 602 dhe humbjet e jetes ishin 8 raste, ndersa sot rastet jane mjaft me shume rreth 800 raste dhe humbjet e jetes 19 pra dy here e ca me e larte.

Pra rritja eshte realisht kritike dhe e rende!
Rritje 25% te rasteve te reja epidemiologjikisht fakt i rende dhe i pakalueshem dhe vdekjet rriten me mbi 200%.

Cfare argumente shkencore dhe teknike perdor ky Komitet Ekspertesh??

Asnje argument! Zero logjike shkencore! Zero analize objektive dhe te paanshme!
Thjesht marrin Urdherin e qeverise e te partise ne mengjes dhe e kthejne ne urdherin e Komitetit te Eksperteve!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet