Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Situatë e rënduar në Elbasan, një tjetër i sëmurë mendor, i dyshuar pozitiv në Spitalin Psikiatrik

Prej javësh situata me të infektuarit me COVID në Spitalin Psikiatrik ‘Sadik Dinçi’ të Elbasanit është shumë shqetësuese. Shumë pacientë në këtë spital por edhe personel shëndetësor kanë rezultuar pozitiv me COVID.

Ditën e sotme, burime bëjnë me dije se një tjetër person, i cili është me probleme mendore dhe i shtruar ne spitalin psikiatrik ‘Sadik Dinçi’, ka shfaqur disa simptoma të ngjashme me COVID-19.

Ai është dërguar urgjent në Spitalin Rajonal të Elbasanit, ku po i nënshtrohet skanerit për të konfirmuar se është i infektuar me covid19 apo jo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet