Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

I ati vdiq nga Covidi, myftiu i Shkodrës: Ndarja nga prindërit, dhimbje e madhe

Është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit babai i myftiut të Shkodrës, Bardhyl Sytari.

Ai u nda nga jeta për shkak të Covid-19, duke mos arritur ta mposhtë atë.

Para faljes së namazit të xhenazes në xhaminë Ebu Beker, myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari, tha se nuk ka dhimbje më të madhe sesa të ndahesh nga prindërit.

Prandaj, “nëse duam të jemi shoqëri me vlera të mos i lëmë pas dore prindërit”, shtoi imam Sytari.

Edhe vetë myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari, u prek nga Covid-19, por fatmirësisht ai arriti që ta mposhtë këtë virus, që po merr shumë jetë njerëzish edhe në vendin tonë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet