Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia ‘ok’ për minoritarët nga Shqipëria, tre të infektuar në gjendje të rëndë mjekohen në Janinë

Mediat greke shkruajnë se Greqia tashmë ka dhënë dritën jeshile për transferimin e pacientëve me COVID-19 që janë minoritarë në Shqipëri dhe janë në gjendje të rëndë.

Ditën e djeshme tre minoritarë nga Himara, Livadhia dhe Derviçani të cilët ishin në gjendje të rëndë nga COVID-19 u transferuan me një ambulancë nëpërmjet doganës së Kakavijës, për në Janinë.

Mediat gjithashtu shkruajnë se sistemi shëndetësor në Shqipëri, veçanërisht zonat e minoriteteve po përballen me probleme serioze nga COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet