Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Franca shënon 50 mijë viktima, rihap dyqanet dhe lehtëson kufizimet

Franca ka regjistruar më shumë se 50,000 viktima nga COVID-19.

Kujtojmë se dy vendet Italia dhe Britania e Madhe ditë më parë tejkaluan këto shifra.

Por nga ana tjetër autoritetet në Francë bëjnë me dije se është shënuar një rënie e rasteve me koronavirus, gjatë 24 orëve janë regjistruar 9,155 të prekur.

Ndërkohë Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi lehtësime të masave anticovid, ai theksoi të shtunën do të rihapen dyqanet, ndërsa për kufizimet e tjera të lëvizjeve ende nuk është dhënë asnjë ndryshim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet