Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19 i merr jetën mjekut në Dibër

Një tjetër humbje jetë nga bluzat e bardha për shkak të Covid-19 ka ndodhur në vendin tonë.

Mesohet se ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare mjeku nga Dibra Ibrahim Kaziu.

Dr. Ibrahim Kaziu ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Dibres për vite e vite me rradhë, si mjek dhe drejtues teknik ne Spitalin Dibër.

Dr. Ibrahimi nuk ia doli në betejën me virusin e Covid-19, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor. Ai ndër vite ka dhënë një kontribut shumë të madh si mjek Pneumolog në këtë qytet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet