Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Certifikohen zgjedhjet në Nevada, Joe Biden zyrtarisht fitues

Sekretarja e Shtetit e Nevada, Barbara K. Cegavske certifikoi zyrtarisht rezultatet e zgjedhjeve të përgjithshme të 2020 përpara Gjykatës së Lartë të Shtetit.

Gjykata Supreme e Nevada-s nënshkroi shqyrtimet për secilin qark përpara se të bëhej certifikimi zyrtar i rezultateve.

Në këtë shtet, Biden u shpall fitues me më shumë se 33,000 vota, sipas të dhënave më të fundit në faqen e internetit të Sekretarit të Shtetit.

Më herët gjatë ditës është certifikuar rezultati i zgjedhjeve edhe në Pensilvani, ku po ashtu u konfirmua fitorja e presidentit të zgjedhur Joe Biden.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet