Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bilanc tragjik në Greqi, rritet ndjeshëm numri i viktimave me Covid-19

Një shifër rekord rastesh fatale me koronavirus janë regjistruar ditën e sotme në Greqinë fqinje.

Në bazë të të dhënave të publikuara nga ministria e Shëndetësisë në vend, rezulton se brenda ditës e humbën betejën me sëmundjen 101 persona. Po ashtu, në 24 orët e fundit, u konfirmuan 2,135 raste të reja pozitive për Covid-19.

Raportohet se nga rastet e reja, 13 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve në vend është 95,137, nga të cilat 53.3% janë burra.

Sa i përket situatës në spitale, 562 pacientë janë të intubuar. Mosha e tyre mesatare është 65 vjeç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet