Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bilanc i rëndë në Britaninë e Madhe, shënon 608 viktima në 24 orë

Britania e Madhe ka regjistruar ditën e sotme edhe 11,299 raste pozitive për koronavirusin. Po ashtu, brenda ditës u raportuan 608 viktima nga Covid-19, totali më i lartë ditor për vdekjet që prej 12 majit.

Numri i rasteve është ulur krahasuar me 15,450 të infektuarit të regjistruar të hënën, por numri i vdekjeve është rritur, pasi të hënën u regjistruan 206 viktima. Në total, 1,53 milionë britanikë rezultojnë të infektuar, që nga fillimi i pandemisë e deri më tani.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve brenda 28 ditëve nga testimi për COVID-19, tani është 55,838.

Por shifra të tjera të botuara nga agjencitë e statistikave në Britaninë e Madhe lidhur me vdekjet ku COVID-19 është përmendur në certifikatën e vdekjes, së bashku me të dhëna shtesë për vdekjet që kanë ndodhur ditët e fundit, tregojnë se vendi numëron në total 71,000 raste fatale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet