Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Beteja për jetë a vdekje e dy grabitqarëve të mëdhenj

Një video eshte publikuar ku eshte regjistruar beteja “epike” për jetë a vdekje mes një tigri dhe një prej arinjve më të rrezikshëm në botë.

E gjithë ngjarja është filmuar nga një udhërrëfyes në rezervatin natyror të Todoba Andhari në Indi, ku tregohet përballja e ashpër e dy grabitqarëve pranë një liqeni.

Në një moment tigri i Bengalit e ve poshtë ariun 150 kg, por kjo epërsi nuk zgjati shumë pasi ai ia doli të shpëtojë nga kthetrat e vdekjes./a2 cnn

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet