Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Situata me COVID/ Reagon Komiteti Teknik i Ekspertëve: Situata është përkeqësuar por mbahet në kontroll

Komiteti Teknik i Ekspertëve për luftën kundër COVID ka dalë në një deklaratë për mediat.

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico, ka deklaruar se situata është përkeqësuar.

Sa i përket shifrave mund të themi se kemi 301 persona për 100. 000. 2.1 përqind është raporti i vdekjeve në raport me infektimet.

Numri i testimeve për persona është 1 për 1000 banorë në javë kemi kaluar në 5.8 në 1000. Kjo situatë kërkon respektimin e masave”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet