Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Situata kritike në Maqedoninë e Veriut, 35 vdekje dhe 387 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se 35 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve janë realizuar 1,176 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 387 persona.

Sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve janë shëruar nga koronavirusi 528 pacientë.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të infektuar ka arritur në 55,127, ndërsa 1,546 persona kanë humbur jetën.

Sakaq numri i rasteve aktivë ka arritur në 20,687 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet