Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sistemi shëndetësor në Greqi në kolaps, Tsipras: Vendi ynë po përjeton një tragjedi

Sistemi kombëtar shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij dhe ne duhet ta mbështesim atë në mënyrë thelbësore, duhet të marrim iniciativa për të adresuar këtë gjendje tragjike dhe dramatike, këtë tragjedi që po përjeton shoqëria greke, tha sot kreu i SYRIZA-s, Alexis Tsipras.

“Vendi ynë po përjeton një tragjedi”, tha ai, duke shtuar se numri i të vdekurve në fundjavën e fundit regjistroi një rekord negativ dhe të trishtuar.

“Kjo tragjedi duhet të na shqetësojë të gjithëve. Pyetja është se si të mund të shpëtojmë jetën e njerëzve dhe të mbështesim mjekët dhe infermierët në çdo betejë”, shtoi Tsipras.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet