Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Panik në Itali, 630 të vdekur dhe mbi 22 mijë raste me Covid në 24 orë

Rikthehet paniku nga koronavirusi në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet njoftojnë se kanë ndërruar jetë 630 pacientë, duke e çuar në 50 453 numrin e përgjithshëm të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu, i lartë mbetet edhe numri i të infektuarve, ku në 24 orë janë konfirmuar 22 930 raste pozitive.

Të shëruarit kanë arritur numrin 584 493, ndërsa në gjendje kritike janë më shumë se 3800 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet