Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

OBSH: Shpresë në fund të tunelit pas lajmeve për vaksinën e fundit

Lajmi për një vaksinë të tretë premtuese kundër COVID-19 po jep terren për shpresë, u shpreh sot Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Me lajmet e fundit pozitive nga provat e vaksinave, drita në fund të këtij tuneli të gjatë dhe të errët po rritet edhe më shumë”, tha Ghebreyesus në një konferencë për shtyp.

“Tani ekziston një rrezik real që më të varfërit dhe më të prekshmit të mos kenë qasje të drejtë në vaksina”, paralajmëroi ai.

Tedros u kërkoi qeverive të sigurohen që çdo vend të marrë vaksinat dhe i mirëpriti deklaratat në atë drejtim nga G20.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet