Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lëvizja drejt Malit të Zi vetëm me tampon ani-COVID, njoftimi i rëndësishëm i policisë

Mali i Zi ka vendosur qe qytetaret shqiptare te lejohen per ta kaluar kufirin vetem duke pasur me vete pergjigjen e nje tamponi anti-COVID.

Policia kufitare shperndau njoftimin per qytetaret me ane te nje deklarate:

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër.

Stacionet e Policisë Kufitare Hani i Hotit dhe Muriqan:

Njoftojmë të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi, se duke patur përgjigjen e tamponit të tyre, mund të lëvizin normalisht drejt vendit fqinjë.

Ky rregull do të jetë i vlefshëm për javët në vijim, deri në një urdhër të dytë, nga e hëna në të premte ora 22:00.

Duke ju falenderuar për mirëkuptimin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet