Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kosova miraton nisjen e negociatave me Malin e Zi për eleminimin e tatimit të dyfishtë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e kësaj të hëne ka miratuar nisjen e negociatave për eleminimin e tatimit të dyfishtë me Malin e Zi.

Kjo marrëveshje përmban gjithsej 21 nene që do të lehtësojnë ekonominë në mes të dy shteteve.

Kryeministri Avdullah Hoti në fjalën e tij në mbledhjen e qeverisë deklaroi se kjo marrëveshje ka për qëllim ‘Eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiscal lidhur me tatimin në të hyra dhe kapital’, nëpërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Duhet përkujtuar që në Kosovë deri më tani janë 16 marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet