Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covidi gjunjëzon botën, 59 milionë njerëz të infektuar në gjithë globin

Në të gjithë botën, 59,080,520 raste të infeksionit janë konfirmuar që nga fillimi i pandemisë së cornavirusit corona, sipas të dhënave në faqen e internetit të Worldometers.

Gjithashtu është bërë e ditur se 1,395,340 njerëz kanë ndërruar jetë dhe 40,838,729 u shëruan.

Aktualisht 16,830,158 persona janë ende raste aktive në mbarë botën.

Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të të infektuarve – 12,589,088, të ndjekura nga India – 9,140,312, Brazili – 6,071,401, Franca – 2,140,208 dhe Rusia – 2,114,502.

Ndryshe, Kosova deri më tani ka regjistruar 34940 persona gjersa kanë vdekur 926 njerëz.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet