“Turp për presidentin që thyen rregullat e republikës së tij”, Braçe sulmon Metën

Politikë
“Turp për presidentin që thyen rregullat e republikës

Zv/kryeministri Erion Braçe ka kritikuar kreun e Shtetit Ilir Meta dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi pasi morën pjesë në ditëlindjen e aktorit të humorit, Bes Kallaku.

Për Besin, Braçe e nisi me një urim, por vuri në dukje se gjatë këtij eventi nuk u respektua asnjë rregull anti-Covid, dhe shton ai, nuk është aspak e moralshme për kohët që po jetojmë.

Braçe thotë se një figurë publike duhet të përçojë mesazhe, e jo t’i thyejë rregullat siç ka ndodhur me Besin.

Ndërkohë, duke u ndalur tek presidenti Ilir Meta dhe tek zonja Kryemadhi, zv/kryeministri shkruan se e vërtetuan që akuzat i kanë thjeshtë për politikë.

“A ka më turp se një president që thyer rregullat e Republikës së tij”, shkruan Braçe. Ndërsa, sa i përket ndëshkimit, ai fton shqiptarët që “gjobën t’ua japin në 25 prill.”

Postimi në Facebook

BES, TE BEHESH 135 VJEC;

PER VETE, PER PRINDERIT,

PER ZONJEN E VAJZEN!

Te kesh cdo te mire per vete e per ta!

Te kesh SHENDET o Bes,

per vete e per ta!

Tani, gezimi kur ben 35 vjec eshte normal, po ne kete kohe a eshte i ligjshem?;

Po le menjane ligjin edhe pse duhet te jete i pari, por po pyes nga pikpamja morale!!

Une them joooo!

Ti je nje figure publike e kudo ne bote,

te tille-jane apo jo te infektuar,

e kane kaluar apo jo Covid,

percjellin mesazh per te tjere njerez!

Kjo i ben modele edhe me te mire,

te tille qe vlejne edhe sherbejne!

Nejse, te rrosh sa me shume!

Tani kam dy fjale per keta njerezit e festes, keta te politikes;

A E KUPTONI SE SA FALS JANE?

A E KUPTONI QE MASKEN E KANE PER NE TV E ASKUND KU JETOJNE?

A E KUPTONI QE “SHQETESIMIN” PER NUMRIN E SHQIITAREVE TE INFEKTUAR, TE SHTRUAR NE SPITALE APO QE KANE HUMBUR JETEN,

E KANE RETORIKE POLITIKE, INSTRUMENT PERMES TE CILIT MENDOJNE SE DO KAPIN PUSHTETIN?

A e kuptoni qe keta refuzojne cdo ligj, cdo rregull, cdo mase, perbuzin cdo perpjekje te njerezve te zakonshem dhe te mjekeve e infermiereve te jashtezakonshem?

Por mbi te gjitha;

A E KUPTONI SE KETA REFUZOJNE TE JENE SI JU, TE BARABARTE ME JU?!

E di qe do me turreni tani me pyetjen legjitime:

Po keta pse nuk gjobiten?!

Ca tu them?

Po ju pergjigjem edhe une me nje pyetje:

A KA ME TURP SE NJE PRESIDENT QE THYEN LIGJET E RREGULLAT E REPUBLIKES SE TIJ?

E ftillon gjoba nje te tille?

Une them se ajo 3000 lekeshja nuk i ben derman!

Pyetje e kam;

A SHKRUAJME NGA NJE GJOBE SI POPULL PER KETE;

#GJOBEPERPRESIDENTIN

vo: po ky politikani i ri qe quan shkelje ligji pse i tregojne rregullat ne nje fushe dhe shkel ligjin sic e shihni ne kohe pandemie, cfare do ketu?!

ME TE LEXUARAT