Tentoi të vriste me armë zjarri një person, shpallet në kërkim 27-vjeçari

Aktualitet
Tentoi të vriste me armë zjarri një person, shpallet në

Një 27-vjeçar është shpallur në kërkim pasi tentoi të vrasë me armë zjarri një person në Fier.

Gjithashtu u vu nën hetim për moskallëzim krimi K. P., 23 vjeç. Fatmirësisht E. M., 23 vjeç, banues në Fier, ka mbetur i plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Fier/ Tentoi të vrasë me armë zjarri një shtetas, Policia dokumenton ngjarjen, shpall në kërkim autorin e dyshuar dhe procedon penalisht një shtetas për moskallëzim krimi. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, shpallën në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit E. M. (K)., 27 vjeç, banues në Fier si edhe proceduan penalisht për veprën penale “Moskallzim krimi” shtetasin K. P., 23 vjeç, banues në Fier, pasi mbrëmjen e datës 20.11.2020, në lagjen “Apollonia” Fier, shtetasi E. M., (K)., pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. M., 23 vjeç, banues në Fier, i cili ka mbetur i plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Moskallëzim krimi”.

ME TE LEXUARAT