Plagoset roja, dështon grabitja e kraburantit në Vlorë

Aktualitet
Plagoset roja, dështon grabitja e kraburantit në Vlorë

Policia thote se deshtoi perpjekja per te grabitur nje karburant ne Vlore.

Sipas policise në orën 20:30, në lagjen “Hajro Çakërri”, dyshohet se një person ende i paidentifikuar ka tentuar të vjedhë me dhunë në një karburant duke kercënuar punonjësin e karburantit shtetasin V. Rr., 59 vjeç.

Autori e ka goditur punonjesin me një send të fortë duke i shkaktuar dëmtime të lehta fizike. Grabitesi nuk ka mundur të kryej vjedhjen dhe është larguar me shpejtēsi.

Shërbimet e policisë kanë shkuar nenjëherê në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.

Roja i karburantit i cili ka marre plage ne kembe ndodhet nen kujdesin e mjekeve ne spital jashte rezikut.

ME TE LEXUARAT