Parashikimi i motit, ulen ndjeshëm temperaturat

Soft
Parashikimi i motit, ulen ndjeshëm temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që në zonat malore do të kemi edhe reshje bore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 17°C.

Era do të fryejë në drejtim Verior- Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot me diell por që do ketë edhe reshje dëbore pothuajse në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 05°C dhe në zonat e ulëta nga -1°C në 10°C.

ME TE LEXUARAT