Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

OBSH paralajmëron Europën: Do ketë një valë të tretë Covidi, të merren masa

OBSH paralajmëron Evropën se nëse nuk merr masat e duhura do të ketë një valë të tretë të pandemisë së koronavirusit në fillim të vitit 2021.

David Nabarro, i dërguari special i OBSH-së, në një intervistë për gazetat zvicerane fajëson qeveritë evropiane që nuk ndërtuan strukturat spitalore të nevojshme gjatë verës, periudhë kur ishte vendosur nën kontroll vala e parë.

Dhe nëse ata nuk e bëjnë atë tani, do të ketë një valë të tretë në fillim vitit 2021. Kujtojmë që Europa është një nga kontinentet më të prekura nga pandemia e Covid-19

Pandemia ka vazhduar të përhapet me ritme të shpejta këtë javë në botë me 593 000 raste të reja të regjistruara në ditë, rreth 3% më shumë se javën e mëparshme, sipas të dhënave zyrtare.

Me 264 100 raste të reja ditore, Spanja është rajoni që ka regjistruar numrin më të lartë të kontaminimeve, shumë para SHBA-së dhe Kanadasë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet