Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Grabitet me dhunë karburanti në Vlorë, lëndohet shitësi

Mbrëmjen e kësaj të diele është tentuar grabitja e një karburanti në Vlorë.

Mësohet se gjatë grabitjes është lënduar në këmbë shitësi.

Bëhet me dije se grabitësi ka goditur me sende të forta shitësin.

Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë. Nuk dihet shuma, e cila është vjedhur nga ana e grabitësve, por besohet se është vjedhur vetëm xhiroja ditore.

Si ka ndodhur ngjarja

Punonjësi i karburantit ka qenë duke folur në telefon, kur një person i ri në moshë dhe më një kapuç i është afruar dhe i ka kërkuar xhiron e ditës.

Punonjësi i ka thënë s’kam para, por i riu i ka kërkuar të mos kthehet dhe e ka qëlluar. Ndërkohë është larguar në një rrugicë aty pranë.

Policia po punonë për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet