Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ambulancat me pacientë para Sanatorimit, zv.drejtoresha e QSUT: Kemi kapacitete te Covid-3

Sot është hapur pavioni i tretë i spitalit Covid-3. Mjekja Arjana Strakosha u shfaq në një video-mesazh, ndërsa hedh poshtë pretendimet se nuk ka kapacitete, ndërkohë që Sanatoriumi prej orësh po përballet sot me një situatë kaotike.

“Jemi pranë spitalit Covid 3, në pavionin e tretë. Sikurse e shihni kemi kapacitete shtretërish të lirë për tu shërbyer qytetarëve. Në gjendje të gatshme. Alarmi që janë pakësuar kapacitete spitalore nuk është i vërtetë, sikurse e shikoni edhe vetë janë gati shtretërit në pritje të të sëmurëve. Në skenarët e parashikuar janë është në gjendje edhe Covid 4, pasi të mbushen të gjithë kapacitet”, u shpreh ajo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet