Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

500 gr tritol poshtë makinës në Vlorë, policia nis hetimet

Një makine në Vlorë i është vendosur eksploziv mbrëmjen e djeshme, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Pronari i makinës tip “ML” S. Binaj rreth orës 01:30 e ka piksur pakon e dyshimtë poshtë makinës duke njoftuar policinë.

Efektivët e Vlorës rrethuan zonën dhe njoftuan ekspertët e xhenios nga Tirana që kryen shpërthimin e kontrolluar rreth orës 03:30. Sasia e eksplozivit mendohet se ishte rreth 500 gr.

Policia ka nisur hetimet për të shkuar në gjurmët e autorëve. Fillimisht janë sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve të zonës ku ishte parkuar makina në lagjen “Hajro Çakërri”.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet