Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“22 vjet nga Referendumi i 22 nëntorit”, Meta: Sovraniteti i përket popullit

Presidenti i Republikës IIir Meta, përmes një statusi në “Facebook” shkruan se sot bëhen 22 vjet nga miratimi i Kushtetutës nga populli.

Meta thekson se vetëm populli do t’ja kthejë legjitimitetin institucioneve përmes referendumit të 25 prillit.

Postimi i presidentit të Republikës Ilir Meta:

Sot mbushen 22 vjet nga Referendumi i 22 nëntorit 1998, miratimit të Kushtetutës nga populli.

Neni 2 i saj, thotë: “Sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit”.

Vetëm populli do t’ja u kthejë legjitimitetin institucioneve përmes REFERENDUMIT të 25 prillit. 🇦🇱

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet