Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U mposht nga Mourinho, Guardiola: Skuadrat e tij vetëm mbrohen

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League.

Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm pesë minutave lojë dhe pastaj në minutën e 65’ Lo Celso e shënoi golin e dytë dhe njëherit rezultatin përfundimtar për fitoren e Tottenhamit.

Pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola u shpreh:

“So ishte një ndeshje me një skenar perfekt për ata. Ata u mbojtën shumë, gjuajtën vetëm dy here brenda portës dhe asgjë më shumë se kaq.

Unë e di që ekipet e Mourinhos gjithmonë presin që kundershtari të gaboje dhe pastaj te bëjnë presion.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet