Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari kapet me 800 mijë paund në garazh, habitet policia britanike

Policia britanike eshte habitur nga nje shqiptar qe u ndalua me nje shume te madhe, te pazakonte paundesh me vete.

Sipas njoftimit ne lidhje me ngjarjen, shtetas shqiptar Elisian Belishaku po përballet me autoritetet angleze për shkak të 800 mijë sterlinave që ju gjetën.

Ai u arrestua në maj të këtij viti nga policia. Belishaku drejtonte një makinë pa siguracion dhe patentë kur u arrestua në Angli.

Brenda makines efektivët gjetën 15 mijë sterlina, por shqiptari nuk dha asnjë shpjegim për to. Policët nuk e lanë me kaq.

Ata gjetën shtëpinë e Belishakut, ushtruan një kontroll dhe gjetën edhe çelësat e një makine tjetër që ishte e parkuar në një parkim nëntokësor.

Gjate kontrollit te ushtruar ne kete ambient policet gjeten 800 mijë sterlina të vendosura në kuti këpucësh dhe çanta shpine.

Shtetasi Elisian Belishaku doli para gjykatës në nëntor dhe pranoi akuzat për mbajtje të të ardhurave nga aktiviteti kriminal dhe pastrim parash.

Ky artikull i referohet lajmit te publikuar nga media e Enfildit, Enfield Indipendent

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet