Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Po sulmohet Basha me histori të rreme”, Bardhi replikon me Ballën pas incidentit në Elbasan

PD dhe PS u perfshine ne debate ne lidhje me sulmin ndaj qendres shendetesore ne Elbasan. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi e akuzoi mazhorancën se po shpifin histori për të sulmuar kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Duke ju referuar sulmit ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan, Bardhi tha se kjo nuk është çështje politike. Sipas tij, po tentohet të hiqet vëmendja nga manipulimi i shifrave.

“Edhe një herë Rama vazhdon të luajë politikisht me jetën e shqiptarëve. Ai dërgoi Taulant Ballen për të krijuar një histori të re të rreme për të sulmuar Lulzim Bashën, sepse ende nuk ka një pergjigje për fshehjen e numrit të vdekjeve të shkaktuara nga pandemia.

Edi Rama vetëm po përpiqet të largojë vemendjen e qytetarëve nga vonesa e pajustifikuar në zbardhjen e së vërtetës.

Ne përsërisim thirrjen ndaj prokurorisë të nisë hetimet për fshehjen dhe manipulimin e të dhënave për numrin e të vdekurve nga covid19.

Kjo nuk është një çështje politike, por është një çështje thelbesore për të gjithë shqiptarët. Populli shqiptar e ka aftësinë të mos bjerë pre e manipulimeve të Edi Ramës.”

Taulant Balla u shpreh më herët se pas sulmit të qendrës shëndetësore qëndron Lulzim Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet