"Fshihen viktimat, morgu plot", Basha: Fjalët e Ramës nuk i beson më askush

Aktualitet
"Fshihen viktimat, morgu plot", Basha: Fjalët e Ramës nuk i

Kryetari i PD Lulzim Basha reagoi ndaj pergjigjes se kryeministrit lidhur me akuzat per fshehjen e numrit real te viktimave te Covid ne Shqiperi.

Basha tha se Rames iu deshen dy dite per tu pergjigjur, por shtoi se ate nuk e beson tashme snjeri.

Reagimi i Bashes:

Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t'u përgjigjur.

Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më

ME TE LEXUARAT