Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arrestohet mjeku, u dha injeksion vdekjeprurës dy pacientëve me COVID

Policia gjermane ka hapur një hetim në qytetin Essen, ku një mjek dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19 një injeksion vdekjeprurës, shkruan The Guardian.

Mjeku i dyshuar nga shkurti punon në spitalin e Essenit dhe policia dyshon për vrasjen e dy burrave të moshës 47 dhe 50 vjeç, që ishin të sëmurë rëndë dhe ishin të shtrirë në repartin e kujdesit intensiv.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrestuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se jepte injeksionet vdekjeprurëse.

Spitali gjerman ka njoftuar se mjeku është pezulluarr dhe se janë duke ndihmuar policët në kryerjen e hetimeve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet