Tragjike/ Gjendet e vdekur në plazh aktorja e njohur

Showbiz
Tragjike/ Gjendet e vdekur në plazh aktorja e njohur

Aktorja Broselianda Hernandez, e cila ka punuar për më shumë se dy dekada në televizion, teatër dhe filma në Kubë, është gjetur e vdekur përgjatë vijës bregdetare të Miami Beach, thanë autoritetet.

Ajo ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare. Zyra e ekzaminuesit mjekësor ndërkohë nuk ka përcaktuar ende shkakun e vdekjes.

Një dëshmitar njoftoi policinë të mërkurën herët pasi gjeti një grua pranë vijës bregdetare, tha zëdhënësi i policisë së Miami Beach, Ernesto Rodriguez.

Zyrtarët dhe zjarrfikësit më vonë e identifikuan atë si Hernandez. Aktorja e lindur si Havana kishte jetuar në Miami për disa vjet pas një karrierë në Kubë.

Hernandez u bë e famshme në vitet 1990 me paraqitje në telenovela të tilla si, “When Water Returns to Land” dhe “Women of Honor”.

ME TE LEXUARAT