Totti fiton betejën ndaj COVID-19: Nuk ishte një shëtitje, si mund të mposhtet

Sport
Totti fiton betejën ndaj COVID-19: Nuk ishte një shëtitje, si

Ish-kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti në moshën 44-vjeçare ka fituar edhe një betejë të vështirë në jetën e tij, atë ndaj COVID-19.

Italiani pas 15 ditësh është shëruar dhe konfirmon se nuk ishte aspak një shëtitje infektimi nga koronavirusi.

Totti thotë se kishte pneumoni bilaterale me ethe që nuk ndaleshin, nivel të ulët oksigjeni dhe forcat që i shteroheshin.

Sipas tij mënyra më e duhur për ta mposhtur pasi infektohesh janë masat paraprake dhe udhëzimet e duhura nga doktorët të cilët ai i falenderon veçanërisht dhe publikisht.

STATUSI NGA FRANCESCO TOTTI

Pershendetje te gjitheve! Siç e keni njohur javët e fundit, unë nuk kam qenë mirë.

Tani jam rikuperuar dhe mund t’ju them me lehtësim se kisha COVID dhe nuk ishte një shëtitje: ethe që nuk ndaleshin, nivel i ulët i oksigjenit dhe forcat që po zhdukeshin.

Diagnoza ishte një goditje në zemër: PNEUMONITI BILATERALE për shkak të infeksionit Sars Cov 2! Duke pasur parasysh kohën e duhur të diagnozës, unë isha në gjendje të shërohem nga shtëpia, 15 ditë të gjata, por tani që gjithçka ka kaluar unë dua të falënderoj ata që kanë qenë më afër meje dhe për këtë një falënderim të veçantë për Prof. Alberto Zangrillo për Prof. Monica Rocco dhe Silvia Angeletti.

COVID mund të rrahet me masat e duhura paraprake dhe udhëzimet.

ME TE LEXUARAT