Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Të veshur si policë meshkuj të armatosur ekzekutojnë shqiptarin në Spanjë

Një shtetas shqiptar i identifikuar si Trisas u vra herët këtë të premte në një zonë rezidenciale në rrugën León Febres-Cordero, sektori La Aurora të Spanjës.

Krimi u regjistrua në orën 05:00 dhe, sipas raporteve të para, rojet ishin nënshtruar nga burra të armatosur që më vonë mbërritën në shtëpinë ku jetonte i huaji.

Vrasësit ishin veshur si policë, tha prokurori Walter Jaramillo.

Viktima mori të paktën gjashtë të shtëna pushke, shtoi zyrtari.

I ndjeri sipas mediave spanjolle ka histori të shkuar kriminale, pasi ka qenë në burg deri vitin e kaluar dhe ishte i dyshuar për vdekjen e një shqiptari tjetër.

Mediat spanjolle nuk japin detaje të tjera rreth ngjarjes së rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet