Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 2 persona

Aktualitet
Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 2 persona

Dy drejtues automjetesh janë vënë nën prangat e policisë.

Njëri prej tyre, shtetasi Xh.D. u konstatua duke drejtuar mjetin tip benz në gjende të dehur. Ndërsa shtetasi M.A. ka aksidentuar një çiklist i cili ndodhet në spitalin rajonal Kukës i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Tropojë-Kukës

Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Tropojë, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. D. 64 vjeç, banues në Tropojë.

Shtetasi Xh. D. u konstatua nga shërbimet e Policisë në qytetin e Tropojës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, në gjendje të dehur, në masën 1.20 mg/l.

Gjithashtu, specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasi M. A., 27 vjeç, banues në Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në rrugën “Shëtitorja e Re”, në Kukës, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin L. C. 63 vjeç, banues në Kukës, i cili ka qenë duke lëvizur me biçikletë.

Shtetasi L. C. ndodhet në spitalin rajonal Kukës, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Drejtoria Vendore e Policisë Kukës iu bën thirrje dhe fton qytetarëve e qarkut Kukës, për të denoncuar çdo rast të paligjshmërisë në nr. 129 , në aplikacionin “Komisariati Dixhital” ose në faqen zyrtare të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë dhe profesional.

#PoliciKomunitet? për një ambient më të sigurt për jetesën në komunitet.

ME TE LEXUARAT