Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Italia në kaos, 699 viktima dhe mbi 37 mijë të infektuar në 24 orë

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 37,242 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Autoritetet e Shëndetit në vend konfirmuan se numri i tamponëve të bërë ishte 238,077 për sot.

Për krahasim, një ditë më parë u konfirmuan 36,176 raste nga 250,186 teste të bëra.

Po ashtu, në 24 orët e fundit, si pasojë e Covid-19, humbën jetën 699 persona, krahasuar me 653 që u regjistruan të enjten.

Sa i përket gjendjes së spitale, 3,748 pacientë, ( 36 më shumë se dje) janë duke marrë kujdes shëndetësor në reanimacion. Rajoni më i prekur mbetet Lombardia me 9,221 raste të reja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet