Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

India regjistron 9 milionë të infektuar nga Covid, 584 të vdekur në 24 orë

India ka tejkaluar shifrën e nëntë milionë personave të infektuar me koronavirus.

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë regjistruar 584 vdekje nga COVID-19, duke çuar kështu në total 131 162.

Bazuar në këto regjistrime, India ka një rënie të lehtë të rasteve krahasuar me periudhën e shtatorit. Në 13 ditët e fundit janë regjistruar më pak se 50 mijë infektime të reja.

Sipas autoriteteve, kryeqyteti Delhi është vendi me më së shumti të infektuar me COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet