Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Indi shënohet temperatura më e ulët në 14 vitet e fundit në nëntor

Kryeqyteti indian regjistroi këtë mëngjes temperaturën më të ulët të matur ndonjëherë në 14 vitet e fundit gjatë muajit nëntor, me termometrin që shënoi 7,5 gradë Celcius.

“Qyteti, në ditët në vijim, mund t’i nënshtrohet një vale të ftohti”, informoi sot Departamenti Meteorologjik i Indisë.

Rekordi më i ulët ka qenë në vitin 1938, kur, në fund të nëntorit, banorët e kryeqytetit u zgjuan me një temperaturë minimale 3,9 gradë Celcius.

Përveç të ftohtit, qytetit i është dashur të luftojë edhe me smogun dhe mjegullën e dendur.

Sipas Mahesh Palaëat, meteorolog në “Skymet Weather”, një agjenci private e parashikimit të motit, uljet e regjistruara këtë muaj nëntor ishin të paktën tre gradë nën mesataren e periudhës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet